Zmiana systemu rozgrywek w nowym sezonie.

Od nowego sezonu, który wystartuje już 2 grudnia, zmieni się system rozgrywek Międzyrzeckiej Ligi Halowej. Tak jak w roku ubiegłym drużyny zostaną podzielone na dwie grupy po sześć zespołów. Po rozegraniu 1 etapu, w którym każdy zespół zagra po pięć spotkań, awans do drugiego etapu uzyskają po 3 najlepsze drużyny z każdej grupy. Pozostałe ekipy powalczą w tzw. turnieju pocieszenia.
Trzy najlepsze zespoły z każdej grupy zostaną połączone w jedną grupę mistrzowską, zaś wyniki z zespołami z pierwszego etapu zostaną zachowane. W najlepszym przypadku, zespół drugi etap może rozpocząć z maksymalnie 6 punktami na koncie. W tym etapie każda drużyna rozegra kolejne trzy spotkania z zespołami z przeciwnej grupy. Po 3 tygodniach rywalizacji drużyny z miejsc 1-4, zagrają w półfinałach systemem 1-4 / 2-3. Zwycięzcy półfinałów powalczą w finale zaś przegrani w meczu o trzecie miejsce.
Podobnie sytuacja wygląda z turniejem pocieszenia, drużyny z miejsc 4-6 zostaną połączone w jedną grupę i rozegrają trzy mecze z drużynami z przeciwnej grupy.

Zmiany te mają na celu zwiększenie atrakcyjności rozgrywek. Chcieliśmy uniknąć sytuacji, że awans do kolejnej fazy uzyskuje ponad połowa grupy, a zarówno wiodący w pierwszym etapie zespół, który nie przegrał żadnego meczu wchodzi do kolejnej fazy z czystym kontem jak ekipa, która zajęła miejsce 4.